ZAČATIE POLITICKÉHO START-UP INKUBÁTORA V JOHANNESBURGU

2. marca 2020 začal prvý týždeň politického inkubátora start-up, odpaľovacie podložky pre aj politické začínajúce podniky v afrických krajinách.

Inkubátor prevádzkuje Inovácia v inštitúte Politics v spolupráci so spoločnosťou Friedrich Naumann Foundation for Freedom a Liberal International. Učebné osnovy sú založené na výskume a metodike prezentovanej v knihe „politické podnikanie: ako budovať úspešné aj politické začínajúce podniky“ Josef lentsch. Jeho jadro sa skladá z troch intenzívnych týždeň-dlhé bloky, a demo deň.

Počas špičková program, svet-trieda fakulty lekárov a medzinárodných expertov intenzívne pracovať s politickými start-up na svoje nápady, aby si ich v čo najlepšom tvare a spresniť ich ihrisko na voličov. Každý cyklus vrcholí v demo deň, kedy politické start-up prezentovať sami na starostlivo vybrané, pozvánka-len publikum. V priebehu času inkubátor prispieva k budovaniu celosvetovej komunity slobodných politických podnikateľov a inovatívnych politikov.

„Som nadšená, že spolu s našimi partnermi Liberal International a Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, sme úspešne spustili prvý-of-its-druhu politického štartu inkubátora“, hovorí Josef Lentsch, partner na inováciu v politike Inštitút. „Na základe toho, čo sa učíme od prototypu, inovácia v politike inštitútu bude vyzerať replikovať a meradle program na celom svete.“